Bağcılar Doğan Anaokulu Haberleri

Bağcılar Anaokulu Aktif Öğrenme Programı

Anaokulu eğitimi; çocukların eğitim hayatlarına hazırlanmaları noktasında büyük önem taşımaktadır. Bu noktada, çocuklarının başarılı bir anaokulu dönemi geçirmesini isteyen velilerin tercihi olan Bağcılar anaokulu aktif öğrenme programı sayesinde istenilen hedeflere ulaşılmaktadır.

Aktif öğrenme programı; bilhassa son kırk yılın en çok tercih edilen eğitim yöntemidir. Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere birçok ülkede araştırma, yayın, uygulama ve yetiştirme çalışmalarının çok fazla olduğu bilinmektedir. Bunun sebebi aktif öğrenmenin birçok avantaja sahip olmasıdır.

Bağcılar Anaokulu Aktif Öğrenme Programı’nın Özellikleri Nelerdir?

Bağcılar anaokulu aktif öğrenme programı; her şeyden önce ekonomiktir. Kitap ve defter dışında başka bir materyal gerektirmeyen sayısız aktif öğrenme yöntemi bulunmaktadır. Ayrıca, her seviyede ve konuda uygulanabilecek aktif öğrenme teknikleri yer almaktadır. Aktif öğrenme; öğrencilerin başarısını gözle görülür seviyede arttırmaktadır. Derse katılmayı teşvik eden bu program ile öğrencilerin bilişsel becerilerinin kullanımı arttırılmaktadır. Ayrıca, öğretmenlerin sınıf içerisinde hakimiyet kurması ve sınıf atmosferinin olumlu hale gelmesi sağlanmaktadır.

Aktif öğrenme programı; beynin özelliklerine uygun olarak tasarlanmıştır. Bu sayede, beynin kapasitesinin en iyi şekilde kullanılmasını sağlar. Buna ek olarak, aktif öğrenmenin çağdaş olması sayesinde her alanda kullanıldığını ve takdir edildiğini ifade etmek gerekir. Aktif öğrenme programı; belirli sebeplerden dolayı anaokulu eğitiminde yer almaktadır. Ek zaman, maliyet ve personel gerektirmemesinin yanı sıra uygulanması son derece kolaydır.

Yorum Yap

Erken Kayıt için Bilgi Alın