Uçan Balonlar Sınıfı

Artık çocuklarımız tamamen bebeklikte çıkıp ilkokula bir adım daha yaklaşmışlardır. Bu sebepten ötürü etkinlikleri ve yapılacak çalışmalarda daha fazla  artık gelişimlerine özel hazırlanmaktadır  4-5 yaş grubu diğer yaş guruplarına göre daha sakin ve uysaldır. 

Velilerimizden en çok aldığımız sorulardan bir tanesi öğretmenim rakamları ters yazıyor  harfleri ters yazıyor rakamları karıştırıyor ve benzeri sorular sakın telaşa kapılmayın çocuğumuz da  herhangi bir problem yok 4 5 yaş grubunun en belirgin özelliklerinden bir tanesi harfleri ve rakamları ters yazması dır 10 çocuktan 4 tanesinde gözlemlenir zamanla ilkokula doğru adım adım yürürken Bunlar düzelir bazen anaokulunda Bazen ise ilkokulda tamamen ortadan kaybolur.

4-5 yaş grubunu neler mi bekliyor?

Çocuklarımız Artık tek bir birey olarak her şeyi tek başlarına yapabilme kapasitesine sahiptir Bu sebeple de işledikleri i konular gördükleri dersler ilkokul  hazırlık sınıfına biraz yakındır dünya vatandaşlığı

Her ay ülke seçilerek o ülkenin yöresel yiyecekleri yöresel yiyecekleri hangi bölgede olduğu insanların geçimlerini neyle sağladığı gibi belirgin özellikleri anlatan dersimiz sayesinde çocuklarımız erken yaşta öncesinde ülkeleri ve özelliklerini öğrenmektedir aynı zamanda onunla birlikte ilkokulda görebileceği konularında temeli atılmaktadır.

YARATICI DRAMA

Yaratıcı drama yöntemiyle çocuklar bilgiyi arayarak paylaşarak, keşfederek bulur.  Yaratıcı drama, kendisi, başkaları ve dünya hakkındaki bilincini artıran ve her çocuğun hayal gücünü geliştiren bir öğrenme aracıdır. Bir grup etkinliğidir. Öğrenme sürecine çocuğun etkin şekilde katılabilmesi için, duyularını, düş gücünü, devreye sokarak Çocukların yanlış yapma, eleştirilme korkusu olmadan kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmelerini sağlamaktayız.

MATEMATİK ETKİNLİKLERİ

4-5 yaş grubunda 1’den 20’ye kadar ritmik sayma 1’den 20’ye kadar geri geri sayma

2 şer 2 şer sayma 3’er 3’er sayma rakamları tanıma ve yazma  basit toplama işlemleri yaparak matematiğin temelini atıyoruz.

Kavram çalışmaları ile çocukların bilişsel gelişimlerinin desteklenmesi sağlanmaya çalışılır. Bunun için gerçek obje ve materyallerle gerekli öğrenme ortamları hazırlanarak çocukların renk, sayı, şekil, uzaysal ve alansal kavramları kazanmaları sağlanır.

Fatma YILDIZ

AYIN ÜNLÜSÜ

Ayın ünlüsü çocuklarımıza her ay öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan ders programlarında  bir bilim adamı ünlü düşünürler ünlü sanatçılar tarihi sanatçılar ve benzeri ünlüleri tanıtarak Ne iş yaptıklarını  dünya ya ve ülkemize ne gibi faydalarının olduğunu onların yaş grubuna uygun anlatarak ilkokulda işleyecekleri coğrafya ve fen bilimleri dersine Aşina olmalarını sağlıyor ve bu ünlü düşünürleri çocuklarımızın aileleri ile araştırıp okulumuzda arkadaşlarına sunum yapmalarını sağlıyoruz. Ailelerimizi de bu şekilde eğitim programlarımıza dahil etmiş oluyoruz.

İNGİLİZCE

4 -5 yaş grubu İngilizcede de artık bültenlerinin kelime dağarcığı daha fazla olmakta, renkleri sayıları, kavramları, İngilizce şarkıları, sınıf içi ve okul içi yönergeleri anlayabilmekte basit cümleler kurarak karşılıklı ikili diyaloğa girebilmektedir.

 

RİTİM ÇALIŞMALARI

Ritim perküsyon çalışmaları çocukların okul öncesi dönemden itibaren müzik ve ritim ile tanışmaları ; duygularını ifade edebilme, karşı tarafı anlayabilme, iletişim kurabilmesi aldığı rolü üstelenebilme, müzik estetik kazanımı açısından oldukça önemli rol oynamaktadır.Bunun bilincinde olarak en az haftanın 2 gününe ritim ve perküsyon çalışmaları yaparak öğrenmeyi eğlenceli hale getiriyoruz.

 

ROBOTİK KODLAMA

Okulumuzda kodlama etkinlikleri uygulayarak çocukların ekrandan uzaklaşmasını yada daha az vakit geçirmesini, problem çözme, takım çalışması,, dil gelişimi, yaratıcı düşünme gibi bir çok becerilerinin arttırılmasını, bu yaş grubunda verilecek kazanımların yaparak eğlenerek kalıcı olarak öğrenilmesini ve bilim, matematik, mühendislik teknoloji gibi konularda çocukların küçük yaşta bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz.

 

Başvurunuzu çevrimiçi olarak yapıyorsanız, Kayıt Ücretini bir banka veya kredi kartı kullanarak çevrimiçi olarak ödeyebilirsiniz (aksi takdirde diğer seçeneklerin yanı sıra telefonla kredi veya kartla da ödenebilir). Başvurular sadece Kayıt Ücreti ödendikten sonra işleme alınabilir.

Okulumuz gerekse eğitim durumlarımız konusunda sizleri daha iyi aydınlatmak adına sosyal medya mercilerince yayınlar yapmaktayız. Daha fazlası için bizleri çekinmeden arabilirsiniz.

Okulumuza kayıt esnasında hangi tür evrak istendiğini ve kayıt ücretleri konusunu detaylı bir şekilde sizlere aktarılmaktadır. Ödeme süreçleri için aklınıza ne takılırsa çekinmeden sorabilirsiniz.

Takvim

Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Erken Kayıt için Bilgi Alın