Minik Dahiler Sınıfı

Bu yaş grubu artık 1.sınıf hazırlık sınıfına geçmiştir  peki onları ve sizleri neler mi bekliyor? Öncelikle ilkokul hazırlık sınıfında ki çocuklarımız kendilerinden daha Emin olup büyüdüklerinin ve sonraki aşamada onların tabiriyle büyük okula gideceklerinin farkındadırlar.

Çünkü bu dönemi yaşadıktan sonra bir sınıfa geçeceklerini bilmektedirler Bu dönem Sizler ile çocuklarınız için çok önemlidir ve verimli geçmesi açısından öğretmen veli ilişkisini sağlam tutmak gerekir. Çünkü bu dönemi ne kadar rahat ve kolay geçirirseniz  1. sınıfta bir o kadar rahat geçireceksiniz.  Peki, ilkokul hazırlık sınıfında sizi neler mi bekliyor?

RİTİM ÇALIŞMALARI

Ritim perküsyon çalışmaları çocukların okul öncesi dönemden itibaren müzik ve ritim ile tanışmaları ; duygularını ifade edebilme, karşı tarafı anlayabilme, iletişim kurabilmesi aldığı rolü üstelenebilme, müzik estetik kazanımı açısından oldukça önemli rol oynamaktadır.Bunun bilincinde olarak en az haftanın 2 gününe ritim ve perküsyon çalışmaları yaparak öğrenmeyi eğlenceli hale getiriyoruz.

ROBOTİK KODLAMA

Okulumuzda kodlama etkinlikleri uygulayarak çocukların ekrandan uzaklaşmasını yada daha az vakit geçirmesini, problem çözme, takım çalışması,, dil gelişimi, yaratıcı düşünme gibi bir çok becerilerinin arttırılmasını, bu yaş grubunda verilecek kazanımların yaparak eğlenerek kalıcı olarak öğrenilmesini ve bilim, matematik, mühendislik teknoloji gibi konularda çocukların küçük yaşta bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz.

AYIN ÜNLÜSÜ

Ayın ünlüsü çocuklarımıza her ay öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan ders programlarında  bir bilim adamı ünlü düşünürler ünlü sanatçılar tarihi sanatçılar ve benzeri ünlüleri tanıtarak Ne iş yaptıklarını  dünya ya ve ülkemize ne gibi faydalarının olduğunu onların yaş grubuna uygun anlatarak ilkokulda işleyecekleri coğrafya ve fen bilimleri dersine Aşina olmalarını sağlıyor ve bu ünlü düşünürleri çocuklarımızın aileleri ile araştırıp okulumuzda arkadaşlarına sunum yapmalarını sağlıyoruz. Ailelerimizi de bu şekilde eğitim programlarımıza dahil etmiş oluyoruz.

OKUMA-YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

Velilerimizin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi yazmayı öğrenecek mi? Harfleri tanıyacak mı?  Evet, harfleri tanıyacaklar Tabii ki de Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun elakin harf sistemi ile öğrenecekler ama ilkokula hazırlık sınıflarında harfleri ses eğitimi ile bu yaş grubuna vermekteyiz. Bu sebep ile çocuklarımıza sadece harfin kendisini tanıtıp o harfle başlayan nesneleri bularak nokta çalışmaları ile harfin doğru yazılışını  öğrenerek harfleri tanıyoruz.

 

Çocuğun yanında olmalıyız, çocuğun yanında olmak çocuğa sevgi vermek demektir. Sahip çıkan sevgi değil, duygusal sevgi de değil, yalnızca çocuğa onu sevdiğinizi ve onayladığınızı hissettirecek biçimde davranmak.

A. S. Neil

Artık ilkokula hazırlanan çocuklarımızla birlikte rakam tanıma ve rakam yazma aşamasını tamamladıktan sonra basit toplama işlemleri basit çıkartma işlemleri  yapıyoruz aynı zamanda ritmik sayma çalışmaları 2şer 2 şer sayma 3 er 3 er sayma 4 er 4 er 5 er 5 er sayma çalışmaları ile birlikte ilkokula  sağlam adımlarla yürümelerini sağlıyoruz.

 

5-6  yaş grubu İngilizcede de artık bültenlerinin kelime dağarcığı daha fazla olmakta, renkleri, sayıları, kavramları, İngilizce şarkıları, sınıf içi ve okul içi yönergeleri anlayabilmekte basit cümleler kurarak karşılıklı ikili diyaloğa girebilmektedir.

 

Yaratıcı drama yöntemiyle çocuklar bilgiyi arayarak paylaşarak, keşfederek bulur.  Yaratıcı drama, kendisi, başkaları ve dünya hakkındaki bilincini artıran ve her çocuğun hayal gücünü geliştiren bir öğrenme aracıdır. Bir grup etkinliğidir. Öğrenme sürecine çocuğun etkin şekilde katılabilmesi için, duyularını, düş gücünü, devreye sokarak Çocukların yanlış yapma, eleştirilme korkusu olmadan kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmelerini sağlamaktayız.

 

Başvurunuzu çevrimiçi olarak yapıyorsanız, Kayıt Ücretini bir banka veya kredi kartı kullanarak çevrimiçi olarak ödeyebilirsiniz (aksi takdirde diğer seçeneklerin yanı sıra telefonla kredi veya kartla da ödenebilir). Başvurular sadece Kayıt Ücreti ödendikten sonra işleme alınabilir.

Okulumuz gerekse eğitim durumlarımız konusunda sizleri daha iyi aydınlatmak adına sosyal medya mercilerince yayınlar yapmaktayız. Daha fazlası için bizleri çekinmeden arabilirsiniz.

Okulumuza kayıt esnasında hangi tür evrak istendiğini ve kayıt ücretleri konusunu detaylı bir şekilde sizlere aktarılmaktadır. Ödeme süreçleri için aklınıza ne takılırsa çekinmeden sorabilirsiniz.

Takvim

Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Erken Kayıt için Bilgi Alın