Bağcılar Doğan Anaokulu Haberleri

Bağcılar Anaokullarında Eğitim

İyi bir okul öncesi eğitiminin belirli hususlara göre yapılması gerekir. 0-6 yaşlar; bir çocuğun öğrenme kapasitesinin en yüksek seviyede olduğu dönemdir. Çocuğun kendini tanıması, kendi yeteneklerini keşfetmesi ve geliştirmesi noktasında bu dönemin ayrı bir önemi bulunmaktadır.

Buna ek olarak, 0-6 yaş arası dönem; çocuğun ailesi dışında farklı insanlarla karşılaştığı bir dönemdir. Bir başka deyişle, çocuk, ilk kez bu yaşlarda sosyalleşmeye başlamaktadır. Sosyalleşme aşamasını en iyi şekilde atlatan çocuklar, hayatlarının ilerleyen yıllarında herhangi bir sorun yaşamazlar. Bahsettiğimiz tüm bu hususlar, ancak kaliteli anaokulu eğitimi sayesinde mümkün olacaktır. Bağcılar anaokullarında eğitim sayesinde çocuğun  0-6 yaş arası dönemi en iyi şekilde geçirmesi sağlanacaktır.

Bağcılar Anaokullarında Eğitim Nasıl Yapılmaktadır?

Bağcılar anaokullarındaki eğitimde her şeyden önce çocuğun ve ailesinin eğitime tam anlamıyla katılması sağlanmaktadır. Ayrıca, verilen eğitimin çocuğun gereksinimlerine uygun olmasına dikkat edilmelidir. Demokratik bir anlayış doğrultusunda verilen eğitim ile çocuğun hem kendisinin hem de başkalarının haklarını öğrenmesi sağlanmalıdır.

Okul öncesi eğitim sürecinde çocukların Türkçe’yi en iyi şekilde konuşması sağlanmalıdır. Ayrıca, bu süreçte deneyerek öğrenmeye önem verilmelidir. Çocuğa bir şeyleri ezberletmek yerine onun görerek, dokunarak ve hissederek öğrenmesi sağlanmalıdır. Eğitimin içeriği kadar eğitimin kim tarafından verildiği de önemlidir. Bu süreçte, eğitmenin çocuğun kendine saygı ve güven duyması için gerekli olan öğretmen tutumunu sergilemesi şarttır.

Yorum Yap

Erken Kayıt için Bilgi Alın