DOĞAN ANAOKULLARI 1999 yılında kurulmuştur. Bir çocuğu tanımada “7 çok geç!” felsefesine inanan Doğan Anaokulları, erken yaşta yapılan müdahalelerle çocuklara ve ailelere yetenekleri tanımada, adlandırmada ve geleceğe yönlendirmede destek olmaktadır.

Önce çocukların mutlu, sağlıklı ve huzurlu olmalarına önem veren ekibimiz titiz bir çalışma ile profesyonel adımlarla sürdürmektedir.

Amacımız, çocuğun öğrenme süresince aktif katılımını sağlayarak açık fikirli, araştıran, sorgulayan, duyarlı, dengeli ve yaratıcı düşünen, kendine güvenen, çevresine duyarlı, yaratıcı mutlu bireyler yetiştirmektir.

Bağcılar Doğan Anaokulunda çocuklar, öğretilen tüm bilgileri oyun yolu ile yaparak, yaşayarak, inceleyerek ve eğlenerek öğrenmektedirler.Okulumuz, öğrencilerimizin yaşlarına ve programlarına uygun eğitim materyalleri ile donatılmıştır.

Karmaşık ve zor gelecekte, farklılık gösterecek bireyler yaratmak, çocukların bireysel farklılıklarını unutmadan, fiziksel ve sanatsal yetenekleri geliştirmek, özgüveni arttırmak, duygusal ve zihinsel becerilerini geliştirmek üzerinde durduk.

Anaokulumuzda öğrencilerimiz eğitim hayatına Uzman Eğitimciler gözetimi ve değerlendirmesi sonucunda, yaş grubuna uygun doğru sınıf seçimi ile başlar. Böylece anaokulumuzda uyum sağlayacak öğrenciler seçilmiş olup, diğer öğrencilerin kaliteli eğitim alma hakkı korunmaktadır.

Bağcılar Doğan Anaokulu

Eğitim; herkesin bildiği gibi erken yaşlarda başlamaktadır. Eğitim temellerinin atılması için ilkokulu beklemeye gerek yoktur. Gelişen yaşam standartları ve hayata bakış açısı çerçevesinde insanların çocuklarını anaokuluna yazdırdığı bilinmektedir. Bilhassa çalışan kadınların isteseler de istemeseler de çocuklarını anaokuluna gönderdiği aşikardır. Buna ek olarak, anaokuluna olumsuz bakan aileler, evde olmadıkları zaman dilimlerinde çocuklarını bakıcılara emanet ederler. Ancak, son yıllarda, bakıcıların niteliği de tartışılmaktadır. Bu bağlamda, anaokulunun gereklilikten ziyade zorunluluk haline geldiğini söyleyebiliriz.

Anaokulu Neden Önemlidir?

Anaokulu; yalnızca ilkokula hazırlık olarak düşünülmemelidir. Aynı zamanda, çocuğun ailesinden ayrılarak hayata attığı ilk adım olarak ayrı bir öneme sahiptir. Anaokulu; çocuğu bilgiyle doldurmaktan ziyade çocuğun içinde var olan yeteneklerin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi noktasında yardımcı olmaktadır. Anaokulu sayesinde çocuklar, en başta kendi yaşıtları olmak üzere yetişkinlerle doğru şekilde iletişim kurmayı öğrenirler. Bunun yanı sıra, çocuklara belirli kurallar dahilinde hareket etme ve sıra becerisi kazanma yetisi aktarılmaktadır.

Anaokulu; çocukların gözlem yeteneklerinin gelişmesi noktasında önem taşımaktadır. Çevresindeki insanları gözlemleyerek sosyal ortamda nasıl davranılması gerektiğini öğrenen çocuklar sosyal hayata alışma noktasında önemli bir aşamayı atlatmış olurlar. Buna ek olarak, anaokulunun vermiş olduğu eğitimin de ayrı bir önemi bulunmaktadır. Çocukların problem çözme becerisi kazanması, empati yapmayı öğrenmesi, sayılar ve şekiller arasındaki ilişkiyi kavraması, soyut ile somut nesneler arasındaki farkı öğrenmesi noktasında anaokulunun vereceği eğitimin ayrı bir önemi bulunmaktadır.

Anaokulu; çocuğun hem zihinsel hem de fiziksel gelişimi açısından önemlidir. Anaokulunda yapılan atlama, zıplama, koşma vb eylemler ile çocuğun durağanlıktan kurtulması ve fiziksel olarak dinç hale gelmesi amaçlanmaktadır. Sonuç olarak, anaokuluna giden çocuklar gitmeyenlere kıyasla ilkokula daha hazır bir şekilde başlamaktadırlar.

Oynarken Öğretiyoruz..!

Bağcılar Doğan Çocukevi olarak kurulduğumuz ilk günden beri temel felsefemiz, çocuklar için uyarıcı bir ortam sunduğumuz için oyun yoluyla öğrenmektir.

Tam Gün Oturumları
Çevrimiçi Erişim
Çeşitli Sınıflar
Dostça Bir Yer

Değer Anlayışımız

img1 Öğrenme ve Eğlence
Çocuklarımız hem eğlenecek hem de eğlenirken hayatlarına yön verecek bilgiyi öğreneceklerdir.
img2 Sağlıklı Yemekler
Sağlıklı gelişim için bağcılar anaokulu olarak çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu kalitesini besini sunarız.
img3 Çocuk Güvenliği
Bağcılar Doğan Anaokulu çocuklarımızın güvenli eğitim almalarını ve zarar görmemelerini sağlar.
img4 Sıcak Ortam
Her bir çocuğumuzun daha iyi ortamalarda eğitim almalarını kolaylaştırmak adına adımlar atarız
864
Eğitim Saatleri
928
Yıllık Yemekler
46
Sabah Seansları
65
Toplam Aktivite
54
Anaokulu Öğretmeni

Çalışanlarımızla Tanışın

Tüm personel, uluslararası yerleştirme, eğitim ve mesleki gelişim programlarını içeren profesyonel fırsatlara erişebilir.

bayan-ikon
Anaokulu Öğretmeni
bayan-ikon
Okul Öncesi Öğretmeni
bayan-ikon
Okul Öncesi Öğretmeni
bayan-ikon
Baş Öğretmen

Sertifikalarımız

bagcilar-anakulu-mezun-gorsel

Hiçbir şey çocuğunuzun iyiliğinden daha önemli değildir. Seminerlerimize ve eğitimlerimize katılın.

Erken Kayıt için Bilgi Alın