Anadili Etkinliği

Bağcılar Anadili etkinliği dinleme becerilerini kazanmasını, duygu ve düşüncelerini sözel ve sözel olmayan yollarla ifade etmesini, ses tonunu ayarlamasını ve sözcükleri doğru üretmesini sağlamak için amaçlanmıştır. Bunların yanı sıra Anadili etkinliklerinin önemli işlevlerinden birisi, çocukların kitaplara karşı olumlu tutum geliştirmelerini desteklemek ve kitap sevgisini aşılamaktır.

Dil ve iletişimin desteklenmesi için plan ve uygulamada çocuk-çocuk ve yetişkin-çocuk iletişimini teşvik etmek, seçilen etkinliklerin sözel ve sözel olmayan dil becerilerini kapsaması, örneklerle çeşitlendirilmesi, yorumlara ve farklı çıkarımlara olanak sağlaması, ilk elden deneyim kazanmanın, yaparak yaşayarak öğrenmenin desteklenmesi kalem-kâğıda dayalı becerilerden çok daha önemlidir.

Tekerleme söyleme, parmak oyunu oynama, şiir okuma, bilmece sorma, sohbet etme, resimli kitap okuma, etkileşimli ve paylaşımlı okuma, öykü anlatma, taklit oyunları, dramatizasyon-canlandırma, öykü tamamlama, tahminlerde bulunma, sorular sorma, sorulara cevap verme, başka öykü oluşturma, öyküyü tekrar anlatma, bir öyküyü resimlendirme ve resimlerden yeni bir öykü oluşturma vb. Anadili etkinliklerindendir.

Bize Soru Sorun

Sorunuzun cevabını bulamazsanız, aşağıdaki formu kullanarak bize sorabilirsiniz:

  Takvim

  Ağustos 2021
  P S Ç P C C P
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
  Call Now ButtonErken Kayıt için Bilgi Alın