İnci Taneleri Sınıfı

2 yaş grubu okul hayatına düzenli olarak yeni başlamıştır. Okulum renkli dünyasıyla tanışan miniklerimiz neler mi öğrenecek?

DRAMA ÇALIŞMALARI

Peki, Drama Nedir? Ve Çocuğa Ne Katar?

Öncelikle drama çocuğunuzun yaratıcılığını geliştirirken verilen role bürünerek empati kurmayı öğretir. Böylelikle karşısındaki kişinin neler hissettiğini anlayarak küçük yaşta ikili ilişkileri sağlam kurmak için ön adımlar atılmış olunur.

RİTİM ÇALIŞMALARI

Peki, Ritim Nedir? Ve Çocuğa Ne Katar?

Verilen Müziğin ritmine el, ayak ya da bütün bedenini kullanarak ritim tutmaktır. Peki, ne gibi faydaları var öncelikle el ve göz koordinasyonu sağlayarak dikkat süresinin uzamasına yardımcı olur, bu da çocuğumuzun çevresine ve bulunduğu ortamda daha dikkatli ve başarılı olmasını sağlar.

İNGİLİZCE

2 yaş grubu yeni yeni konuşmaya cümle kurmaya başladığı için İngilizce ile tanıştırarak 2 dili birden öğrenmelerine vesile oluyoruz. Çocuklarımızın gelişim düzeyine göre hazırlanan etkinlikler ve aylık bültenlerle İngilizce eğitiminin temelini atıyoruz.

2 yaş grubuna öncelikle öz bakım becerisi kazanmasını sağlıyoruz. Peki, öz bakım nedir?

  • Kendi başına yemek yeme alışkanlığı
  • Tuvalet eğitimi(Artık beze veda edip tuvalete gitme vakti gelmiştir. Bu sebeple çocuğumuzun hazır bulunuşluğunu gözlemleyip tuvalet eğitimine başlıyoruz)
  • Akranları ile aynı ortamı kullanmasını destekliyoruz.

Hayal gücüne dayanan yaratıcı aktiviteler ve oyunla dolu dengeli bir şekilde planlanmış bir gün bulacaksınız. Çocuklar, burada güven verici bir ortam ve şefkat ve ilgi dolu bir atmosfer içerisindedirler.

Saniye ÇEVİK

2 Yaş grubu neler mi öğrenecek?

Öncelikle her anne babanın endişesi olan çocuğum paylaşmıyor, çok inatçı gibi benzer sorular sevgili velilerimiz endişeye gerek yok bu 2 yaş grubunun en güzel ve en sevimli dönemi bizler onlara destek vererek bu süreci daha sakin ve çabuk atlatmalarını sağlıyoruz.

Yaş grubuna uygun dikkat geliştirme çalışmaları.

Nedir dikkat geliştirme çalışmaları?

2 yaş grubunun en belirgin özelliklerinden bir tanesi dikkat sürelerinin kısa olması 2 yaş döneminde okula başlayan çocuklarda dikkat çalışması yaparak (görsel algı çalışmaları, renk, sayı eşleştirme, verilen nesneleri birleştirme) ve birçok etkinlikle bu anlamda destekliyoruz.

 

Bedensel koordinasyonu destekleyen oyunlar?

  • İleri doğru yürüme
  • Geri geri yürüme
  • Tek ve çift ayak zıplama
  • Engel üzerinden atlama
  • Bir doğru üzerinde yürüme
  • Merdiven inme ve çıkma gibi bedensel koordinasyonu güçlendiren oyunlar ile kaba motor becerilerini güçlendiriyoruz.

Başvurunuzu çevrimiçi olarak yapıyorsanız, Kayıt Ücretini bir banka veya kredi kartı kullanarak çevrimiçi olarak ödeyebilirsiniz (aksi takdirde diğer seçeneklerin yanı sıra telefonla kredi veya kartla da ödenebilir). Başvurular sadece Kayıt Ücreti ödendikten sonra işleme alınabilir.

Okulumuz gerekse eğitim durumlarımız konusunda sizleri daha iyi aydınlatmak adına sosyal medya mercilerince yayınlar yapmaktayız. Daha fazlası için bizleri çekinmeden arabilirsiniz.

Okulumuza kayıt esnasında hangi tür evrak istendiğini ve kayıt ücretleri konusunu detaylı bir şekilde sizlere aktarılmaktadır. Ödeme süreçleri için aklınıza ne takılırsa çekinmeden sorabilirsiniz.

Takvim

Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Erken Kayıt için Bilgi Alın