Bağcılar Doğan Anaokulu Haberleri

Bağcılar Doğan Anaokulu Çocukevi olarak faaliyetlerimizi kurulduğumuz günden bu yana itina ile sürdürmekteyiz. Çocuklarımız için en ideal eğitim sistemi ne ise gerek materyaller gerekse eğitimcilerimizle geleceğimizin teminatı çocuklarımız için hazırlıyoruz.

Herkesin bildiği gibi bir anaokulunun eğitim kalitesini belirleyen en önemli etmen öğretmendir. Okul öncesi dönemde öğretmenin hayati bir önemi bulunmaktadır..!

Doğan Anaokulu

Erken çocukluk dönemi; çocuğun kişiliğinin oturması, gelişimi, sağlıklı bir birey olması yolunda önemli adımların atıldığı bir dönemdir. Bu noktada, geçmişte olduğu gibi çocukların ilkokul öncesi evlerinde kalması tercih edilmemektedir. Birçok aile, çocuklarını anaokuluna göndermeyi seçmektedir. Ancak, ebeveynlerin aklında doğru anaokulu seçimi nasıl yapılmalı sorusu yer alıyor. Çocuğun yanlış bir anaokuluna gönderildiği hallerde gelecekteki eğitim hayatının olumsuz etkilenmesi söz konusu olabilir. Bu noktada, Bağcılar anaokulu sayesinde ebeveynlerin aklında yer alan şüpheler ortadan kaldırılmaktadır. Bağcılar anaokulu; çocuğun zihinsel ve fiziksel gelişimi adına hayati öneme sahip okul öncesi eğitim sürecini en iyi şekilde planlamaktadır.

Bağcılar Anaokulu Neler Sunuyor?

Çocuklara istenilen programı uygulayacak kişinin öğretmen olmasından mütevellit öğretmenin bu işi ne kadar iyi bildiği ve uygulayabildiği önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra, öğretmenin çocuklara olan yaklaşımı da dikkate alınmalıdır. Çocukların ihtiyaçlarını anlayabilecek ve giderebilecek bir öğretmenin çocuklara bir anne şefkatiyle yaklaşması şarttır. Öğretmenin şefkatli, sevgi dolu ve güler yüzlü olması çok önemlidir. Disiplinli, sert ve ciddi bir öğretmenin olduğu sınıfta çocukların kendilerini kötü hissedeceği aşikardır. Bağcılar anaokulu öğretmenleri; bahsedilen özelliklerin hepsine sahip olmakla beraber bu alanda en iyi eğitimi almış kişilerdir.

Anaokulunun uygulamış olduğu eğitim programının kalitesi de önem taşımaktadır. Bağcılar anaokulu eğitim programında birtakım eğitim modellerine yer verilmektedir. Her eğitim modelinin eksi ve artılara sahip olduğunu bilen Bağcılar anaokulu; eğitim programında bireysel ve kültürel farklılıklara yer vermektedir. Bunun yanı sıra, Bağcılar anaokulunda branş derslerine de önem verilmektedir. Ancak, dersler kadar oyunlarla da çocuğun eğlenceli vakit geçirmesi sağlanmaktadır.

Yorum Yap

Erken Kayıt için Bilgi Alın