Bağcılar Doğan Anaokulu Haberleri

Bağcılar Kreş

Okul öncesi eğitimin önemi her geçen gün artmaktadır. Bu noktada, kreşlerin okul öncesi eğitimin ilk basamağını oluşturduğunu söyleyebiliriz. 0-3 yaş arasındaki çocukların bulunduğu kreşler sayesinde bilhassa çalışan ailelerin gözü arkada kalmamaktadır. Uzmanlar tarafından iki yaşın kreşe başlamak için en uygun yaş olduğu dile getirilmektedir. Ancak, isteyenler, iki yaşından küçük çocuklarını da kreşe başlatabilirler. Kreşlerin hayati öneme sahip olduğu günümüz şartlarında insanların aklında doğru kreş seçimi nasıl yapılır sorusu bulunmaktadır. Bu noktada, ebeveynlerin Bağcılar kreş seçenekleri arasından doğru tercihler yapması şarttır.

Bağcılar Kreş Hangi Özelliklere Sahiptir?

Bir kreşin başarısını belirleyen unsurlar arasında eğitimci kalitesi ilk sırada bulunmaktadır. Kreşte görev yapan öğretmenlerin bu alanla ilgili eğitim almış olması gerekmektedir. Kreşlere dair yönetmelikler bulunmaktadır. Eğitimcilerin bu yönetmeliklere uygun olması şarttır. Aynı şekilde, yardımcı personel de meslek liselerinin çocuk gelişimi bölümlerinden mezun olmalıdır.

Çocukların kreşlerde yapmış oldukları aktiviteler ve almış oldukları eğitim hayati önem taşımaktadır. Bu noktada, çocukların yaşlarına uygun eğitim alması şarttır. İki yaşındaki bir çocuğa üç yaşındaki bir çocuğun dikkat ve beceri seviyesine uygun aktiviteler yaptırılmamalıdır. Bunun yanı sıra, kreşlerin fiziksel ortamının uygun olup olmadığına dikkat edilmelidir. Kreşin binası müstakil olmalıdır. Aynı zamanda, çocuklar için uygun bir bahçesi olmalıdır. Kreşin eğitim malzemeleri yeterli olmalıdır. Kreş zemini çocukların zarar görmeyeceği nitelikte yumuşak bir zemin olmalıdır. Aynı zamanda, tuvaletlerin ve mutfağın temiz olması çok önemlidir. Bağcılar kreş; bu özelliklerin hepsine sahip olmasıyla dikkat çekmektedir.

Kreşte uygulanan eğitim programı kesinlikle yönetmeliklere uygun olmalıdır. Çocukların zihinsel, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimini desteklemelidir. Çocukların aylık gelişimlerine göre hazırlanmalıdır. Sonuç olarak, Bağcılar kreş; yukarıdaki kriterlerin hepsini karşılamaktadır.

Yorum Yap

Erken Kayıt için Bilgi Alın