Bağcılar Doğan Anaokulu Haberleri

Bir Çocuğun En İyi Öğrenme Yaşı 

Bir çocuğu her yaşta eğitmek mümkündür ancak bu eğitimin süresi vardır. Bu bakımdan çocukların en kaliteli edinim yaşları 4 yaş ve üstüdür. Çocuklara bu dönemde eğitimin önemi ve gelecek kaygısı gibi gerçekler tam anlamıyla anlatılamaz fakat bu düzen döngüsü yaşatılarak anlatılabilir.

Bir çocuğun en iyi öğrenme yaşı 6-7 ve 8 yaşlarıdır. 3-4 ve 5 yaş grubu çocuklar ise hayatta olup bitenleri öğrenmek için gözlemleme durumundadır. Bu bakımdan kreş ve anaokulu gibi eğitim kurumlarının çocuk üzerindeki etkisi büyüktür. Kaliteli bir ailede yetişen ve aynı kalitede bir kreşten eğitim alan çocuklar gülmeyi, ağlamayı, olayları anlamayı ve kavramayı çok daha kolay edinebileceklerdir. 

Çocuk Eğitiminde Nitelikli Şekiller

 Eğitim her yaş için gerekli olan bir olgudur. Öğrenmenin sınırı yoktur. Fakat eğitimde zaman faktörünün önemi büyüktür. bir çocuğun en iyi öğrenme yaşı 6 yaş ve üstündeki yaşlardır. Bu dönemde çocuk ne verilirse onu alacak, doğruyu sorgulama gibi bir güdüsü ancak bir zıtlık sonucunda ortaya çıkacaktır.

Doğru bilgiyi bu dönem çocuklara aşılamak önem taşır. Hem ailede hemde anaokulu gibi kurumlarda öğretilen doğru çocuğu konular arasında kıyaslama yapmak zorunda da bırakmayacaktır. Çünkü doğru tektir ve hiçbir şeyle mukayese edilemeyecektir.

Anaokulu Ve Kreş Eğitiminin Gelecek İçin Önemi

bir çocuğun en iyi öğrenme yaşı anaokulu ve kreşe başladığı yaşlardır. Bu dönemde çocuklara verilen nitelikli bir eğitim kaygı duyulmayan bir geleceğe götürecektir.

Yorum Yap

Erken Kayıt için Bilgi Alın