Bayrampaşa Şehir Parkı Adapark

Bayrampaşa Adapark

30 Temmuz 2003 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Ada park, 480.000 metrekare alan üzerine yapılmış olması ile ülkemizin en büyük eğlence parkı olma niteliğine sahiptir.

Parkın bir tarafı lunapark kısmından diğeri de yapay gölet kısmından olmak üzere 2 tane giriş-çıkış kapısı bulunmakta. İçeriye girdikten sonra kocaman bir alan sizi karşılıyor. Gerçekten görsel bir şölen içerisinde bulduk kendimizi. Özellikle çocuklu ailelerin kesinlikle buraya gelerek çocuklarını gönüllerince eğlendirmesini öneriyoruz.

Maria Bertolucci

AdaPark içinde neler var

Yapay gölet, lunapark, çocuk oyun parkı ve çiftlik alanları ziyaretçilerin en çok uğradığı yerler olarak göze çarpıyor.

Yapay gölet;

Suyun yüksekliği 30 santimetre olduğu bu gölet görsel şölenin en önemli parçası. Hemen orta kısmında kaleyi andıran yapıyla bütünleşmiş. Göletin üzerinde botlarla dolaşabiliyorsunuz. Ayrıca yürüyüş parkurları da gölet ve çevresini gezmenizi sağlıyor.

Lunapark; 

Sadece çocuklar için değil hatta bazı aletler sadece büyükler için olmalı. Devasal boyutta dönme dolabı, küçük çaplı treni içinde ki bazı oyuncaklardan. Kapalı bölümü elektronik oyun alanı olarak tasarlanmış. Tamamen çok oyun alanı diyebilirim.

Çiftlik; 

Binicilik eğitimi verilen bir alan. Hem hayvan sevgisi hem de sporun birlikte yapıldığı yetişkin ve çocukların oldukça güzel vakit geçirdiği bir yer. Özellikle çocukları burada at üzerine binerek unutulmaz bir tecrübe ediniyorlar.

Parkın içerisinde bulunan diğer bölümlerde en az yukarıda anlattığımız yerler kadar güzel. Anfi tiyatro yaklaşık 4000 kişilik ve yaz aylarında burada konser, tiyatro gibi çeşitli aktiviteler yapılıyor.

Piknik alanları;

Hemen karşı tarafında ailelerin mangal yaktığı yer bulunuyor. Parkın içerisinde bisiklet, hayvan, kabuklu yemiş sokmak yasak.

Join event

2021-12-30 11:00 2021-1-30 20:00 Europe/Istanbul Bayrampaşa Adapark Sınıf 6 öğrencileri, 19 Perşembe veya 22 Pazar günleri Tatter Günü için bize katılmaya davet edilir. Yıldırım, 34045 Bayrampaşa/İstanbul
Add to Calendar
You already has been joined the event.
×
Thank you! You joined the event.
×
Erken Kayıt için Bilgi Alın